Müşteri Temsilcimiz 0 216 410 70 71
Ulaşım Krokisi ve Ulaşım Bilgileri

Bostancı Mah. Morsalkım Sok. No:1/A Kadıköy / İSTANBUL

Pazartesi - Cumartesi (09:00 - 18:00)

Basinda Tekcar

Basinda Tekcar

\r\n Tek Car Rent a Car yönetim kurulu başkanı Bekir Teker “Çağdaş,konforlu ve huzurlu araç kiralama döneminin başladığını, çağın gerekliliği ve teknolojik imkanların kullanılmasıyla müşteri memnuniyetinin mutlak sağlamaktayız.

\r\n

\r\n Bizim için esas olan müşterilerimize ekonomik, huzur ve konforlu, ne istediğini bilen,dürüst,güvenilir bir hizmet sunmaktır. Rent a car sektöründe mutlak müşteri memnuniyetini hedeflemekteyiz. Bizim için esas olan şirketimizin kaç para kazandığı değil, müşterimizin memnun olması üzerinedir.

\r\n

\r\n Tek Car Rent a Car kaliteli hizmet,müşteri memnuniyeti ve dürüst çalışma ilkeleriyle Rent a Car yönetimi,Vip araç ve şöförleriyle filo kiralama,ticari kiralama alanlarında yeni bir araç kiralama sistemini ekonomiye kazandırdı.

\r\n

\r\n Türkiye’nin 81 ilinde bulunan servis noktaları ile müşterilere 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. En iyi hizmeti en iyi fiyatlarla en iyi ve en yeni araçlar ile en çok müşteri portföyü ile EN’lerin şirketi Tek Car Rent a Car kaliteye de damgasını vurmaktadır.

\r\n

\r\n Uzun vadede ve kısa vadede araç kiralama hizmeti veren Tek Car Rent a Car şöförlü şöförsüz araç kiralaması yapmaktadır.

\r\n

\r\n Şirketin kalite anlayışı ve hizmet prensibi müşteri lehine geliştirilmiştir. Tüm araçları kaskolu olan Tek Car Rent a Car güven ortamında hizmet vermektedir.

\r\n

\r\n İşte genç yatırımcı Bekir Teker ile yaptığımız o röportaj.

\r\n

\r\n BEKİR TEKER “TEK CAR RENT A CAR’I TEK BAŞIMA KURDUM”

\r\n

\r\n Tek Car rent a car’ı 1 yıl önce yanlız başıma kurdum. Daha sonra Asf,Medos otomotiv ve Europ firmaları ile tanıştım. Fırat Fidan, Ali Sayım otomotiv sektöründe önde gelmiş insanlardır. Onların destekleri ile rent a car şirketi kurdum. En büyük desteği Tofaş grubu Medos otomotiv vermiştir. Onlar sayesinde bu sektöre başladım.

\r\n

\r\n Bu sektörde 10 Milyon TL’ye kadar bir bütçe ayırdık. Şuanda 4.500 milyon TL kullanmışlığımız var. 5.500 milyon daha yatırım yapacağız.

\r\n

\r\n Şuanda elimizde en alt sekmenden en lüks modellere kadar olan 285 aracımız bulunmaktadır.
\r\n Dizilerdeki lüks araçları biz karşılıyoruz.

\r\n

\r\n 1 yılda 12.000’e yakın müşteri portföyüne ulaştık. 5 bin’e yakın şirketler, bireyler olmak üzere sabit müşteri potensiyeline sahip olduk.

\r\n

\r\n Kiralama olarak Tofaş ve Renault’un bayisiyiz. Asf, Europ car, Medos otomotiv bu 3’ü bizim çözüm ortaklarımız. Aynı zamanda bize en büyük desteği veren firmalardır. 

\r\n

\r\n 36 Ay, 24 Ay, 12 Ay şahıs veya şirket farketmez uzun vadede kiralamalar yapabiliyoruz. Uzun dönem sonunda belli bir cuzi miktarda ücret ödeyerek araç sahibi de olabilirsiniz.

\r\n

\r\n Kiralama sonunda isterseniz aracı da alabilirsiniz ya da başka bir marka, model araç ile yenileyebiliyorsunuz.

\r\n

\r\n Araç kiralamanın avantajı,karı günümüzde bir araç almaya kalksanız 30.000, 40.000TL’lik araçlar minimum hiçkimsenin cebinde 30.000, 40.000TL yoktur çok nadirdir. Mecbur kredi ile almaya kalkacaksınız. Krediyi yıllık olarak hesapladığınız zaman %18 gibi bir faiz ortaya çıkıyor. 40.000TL’nin %18’i 7.200TL’ye tekamül ediyor. Bu bir kayıptır. Kasko, sigorta,alış,satış derken büyük bir kayıpa neden oluyor. 

\r\n

\r\n ARAÇ KAZALARI SONRASINDA ARAÇ YATTI PARASI DİYE BİRŞEY YOKTUR

\r\n

\r\n Araç kiraladığınız zaman genelde kiralık bir araba ile kaza yaptığınızda karşılaştığınız manzara araç yattı parası, tamir parası gibi usulsüz haksız kazançlar ile insanlar mağdur ediliyor.

\r\n

\r\n Bu kazanç haksız kazançtır. Müşteri ile hiçbirşekilde arıza parası veya araç yattı parası söz konusu değildir.
\r\n Araç kiralayan herkese geçici ferdi kaza sigortası yapıyoruz. Araç sizde olduğu sürece sigortalı ve kaskoludur. Hiçbir şekilde mağdur olmamış oluyorsunuz.

\r\n

\r\n MÜŞTERİLERDEN AÇIK SENET ALMAK YANLIŞTIR

\r\n

\r\n Araç kiraladığınız zaman genelde karşılaştığınız manzaralardan birisi daha boş senet imzalatmaktır. Bu tamamen yanlıştır. Araç beledini 1 günlük araç kiralayan birisinden alıyorlar. Bunu art niyetle de kullananlar var.

\r\n

\r\n Fakat bizim kendimize özgü bir protokolümüz var. Protokol doğrultusunda hareket ediyoruz. 
\r\n ARAÇ KİRALAMASINDA İSTENEN 3 EVRAK KİMLİK FOTOKOPİSİ, EHLİYET, KREDİ KARTI ( YADA ÜZERİNİZE OLAN BİR FATURA)

\r\n

\r\n Kredi kartı istememizin sebebi günümüzde sahte kimlik ve ehliyet çoktur. Bunun önüne geçmek için kredi kartı bize güven veriyor. Tamamen güvenceli olma açısından.

\r\n

\r\n 81 İLDE ŞUBESİ VE YETKİLİ SERVİSİ OLAN TEK RENT A CAR BİZİZ

\r\n

\r\n Örneğin aracınız ile şehirler arası yola çıktınız. Trabzon’da kaza yaptınız. Trabzon’daki yetkili servisimize bırakıp gidiyorsunuz. Bu imkanları bize çözüm ortağımız olan Asf, Europ car ve Medos otomotiv sağlamıştır.
\r\n Biz araçlarımızı bu şirketlerden tain ettiğimiz için müşterilerimizi mağdur etmiyoruz. 1 günlük, 1 aylık araç ihtiyacı karşılamak için araç almak mantıksızdır. 

\r\n

\r\n Tüm araçlarımızın bakım,onarım,servis,kasko,sigorta işlemlerini kendimiz yapıyoruz.

\r\n

\r\n ARAÇ KİRALAMALARINDA ARAÇ DEĞİŞİKLİĞİ YAPIYORUZ

\r\n

\r\n Müşterilerimizle yaptığımız protokol sözleşme sonucunda bir araç kiralamak istiyorsunuz. Kiraladığınız aracı bir süre sonra beğenmediyseniz kira süresi bitmeden cuzi bir fiyat farkıyla araç değişikliği yapıyoruz.
\r\n Müşteri kazanma ve müşteri memnuniyeti esastır işimizde. Araç kiramalarında ödeme kolaylıkları sağlıyoruz.

\r\n

\r\n GÜNDEN GÜNE BÜYÜMEMİZİN NEDENİ BİR AİLE ORTAMI OLUŞMASI

\r\n

\r\n Müşterilerimizle bir aile ortamı sıcaklığında çalışıyoruz. Tek car rent a car olarak müşteri memnuniyet bizim için esastır.

\r\n

\r\n Gelen müşterilerimizi memnun ettiğimiz için giden birilerini getirdi, onlarda birilerini getirdi derken günden güne büyümeye başladık.

\r\n

\r\n KÜÇÜK ESNAFLARIN FAİZ ORANI DÜŞÜRÜLMELİDİR

\r\n

\r\n Bugün bir kredi sistemi kullanıyoruz.Bankalara da meydan vermişler. Kredi alıyorsunuz kredinin yarısı kadar teminat veriyorsunuz ve oranları çok yüksek.

\r\n

\r\n Büyük zaten dev olmuş küçük esnaflara ilgi gösterilmelidir.

\r\n

\r\n Ben yatırımlarımı yurt dışına kaydırıyorum. Nedeni Türkiye’de bir yatırım yaptığınızda faiz oranları çok yüksek. Dışarıda yatırım yaptığınız zaman dış devletler hibe olarak yardım yapıyor ve kalıcı olmanız için sizlere yardım yapıyorlar.

\r\n

\r\n Yani gelene git demiyor hoşgeldin diyorlar.

\r\n

\r\n Örneğin içinde bulunduğumuz sektörde hiçyoktan 100-150 kişiye iş imkanı sağlamış oluyoruz. Ötv,Kdv vs. adı altında bizlerden yüksek oranda vergi alıyorlar ve vergiler zamanlar ağır geliyor.

\r\n

\r\n Küçük esnafları büyük esnaflara boğdurmanın anlamı yok. Büyük esnafların ellerini tutarak küçük esnaflara getirmelidir onları bitirmemeli.

\r\n

\r\n TÜRKİYE’DE KREDİ KULLANMAK, TÜRKİYE’DE YATIRIM YAPMAK İSTİYORUM

\r\n

\r\n Devlet diyor ki Kobi’lerimize,projelerimize,yatırımlarımıza destek. Bir insan 1 milyon TL ile bir projede yatırıma girerse bu insan para kazanamaz. Örneğin 2 Milyon TL’lik bir yatırım yapıp karşılığında aylık 2 ya da 3 bin TL’lik bir beklentim olsun. Mümkün değil. Eskiden tefeciler vardı ve gayri resmiydi, şimdi günümüzde ise bankalar resmi bir şekilde tefecilik yapıyorlar. Kdv,Ötv,Stopaj vs. derken zaten paranız kalmıyor.

\r\n

\r\n YENİ YATIRIMCILARA DEVLET 1 SENE YARDIMCI OLMALI

\r\n

\r\n Eğer bir yatırım yapıyorsanız devletin 1 sene kadar yardımcı olması gerekiyor. İşin oturması, çevre yapılması, para kazanması için belli bir zamana ihtiyacınız vardır. Devlet bu zamanı tanımalı ve ticaret hayatına atılan her şirket ya da şahıslara 1 sene destek olmalıdır.

\r\n

\r\n Türkiye’de devler kazanıyor olan küçük yatırımcılara oluyor.

\r\n

\r\n Örneğin yurt dışı yatırımcılardan devlet %1 kdv alırken yerli yatırımcılardan %18 kdv alıyor. Dışarıdan gelen yatırımcılar bizden üstün mü?

\r\n

\r\n Ülkemiz bu yüzden yabancılaşmaya başladı.

\r\n

\r\n BEKİR TEKER KİMDİR

\r\n

\r\n Bekir Teker. 1985 yılında Iğdır’da doğdum. 7 erkek 2 kız olmak üzere 9 kardeşiz. Okul okuyamadım. 4.sınıftan sonra okulu bırakmak zorunda kaldım. Bizim oralarda her bir sıra bir okul demekti.

\r\n

\r\n İmkansızlıklar yüzünden 12 yaşında İstanbul’a geldim. İstanbul’da abim inşaat işleriyle uğraşıyordu bir süre onun yanında çalıştım ve daha sonra kendi ayaklarımın üzerinde durmaya başladım. Evli 1 çocuk babasıyım.

\r\n